Okna a dveře

zde najdete vše o montáži a seřizování oken a dveří

OKNA A VŠE KOLEM NICH

Mnoho lidí si myslí, že pokud mají doma nová plastová okna, nemusí se o ně s výjimkou běžného umytí starat. Není to tak docela pravda, pokud chceme, aby dveře a okna dobře a dlouho sloužila, měli bychom jim věnovat trochu více pozornosti. Snadné ovládání oken a dveří zajišťuje celoobvodové kování. Jeho pohyblivé části se doporučují minimálně jednou ročně promazat nejlépe řídkým olejem.

SEŘIZOVÁNÍ OKEN A DVEŘÍ - SEŘIZOVACÍ A JINÉ PRÁCE

K dlouhodobě bezproblémovému fungování plastových oken a to i dřevěných, je nezbytný jejich pravidelný servis. Vlivem každodenního používání dochází k zatížení všech pohyblivých částí kování- otevírání, zavírání nebo použitím mikroventilace. Sami výrobci udávají lhůtu pro promazání kování minimálně 12.měsíců bez rozdílu použitých profilů oken či dvěří. Minimálně každé dva roky je nutné promazat těsnění.

Dalším krokem je kontrola těsnění mezi křídlem a rámem okna. Běžné odstranění nečistot z povrchu těsnění na rámu i na křídle, které je vhodné provádět zejména před začátkem zimního období, zvládnete sami. Stejně jednoduché, ale podstatné, je ošetření těsnění silikonovým olejem. Tento typ údržby zvyšuje životnost těsnění a je dobré jej provádět i dvakrát ročně. Pokud zjistíte, že je těsnění poškozeno, objednávku a výměnu zajistěte přímo u výrobce oken.

Z mé více jak šestileté praxe z montáží a seřizování plastových oken, dveří a stěn, Vám nabízím seřizovací práce a opravy kování firem: ROTO, MACO, G-U, SIGENIA-AUBI aj. dle norem výrobce kování.

 • promazání a seřízení oken

  promazání a seřízení okenních křídel

 • promazání a seřízení dveří

  promazání a seřízení vchodových dveří

 • dodání a montáž sítí proti hmyzu

  dodání a montáž okenních či dveřních sítí proti hmyzu

 • výměna těsnění

  výměna drážkového těsnění

 • dodání a montáž žaluzií

  dodání a montáž interiérových horizontálních žaluzií

 • servis kování

  opravy, výměny poškozených dílů kování

 • dodání a montáž doplňků

  kliky, dodatkové zámky, samozavírače, zašlapávače dveří, opravu či výměnu kování

Poptávka práce / informace / rychlý kontakt